Test wiedzy balladyna pdf

Pobierz

Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 1.. 8.Balladyna zostala trafiona przez piorun 9.Goplana byla nimfa wodna.. a) Legendarnych b) W późnym średniowieczu c) W epoce romantyzmu d) Lata 90 XX w.. W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. d) popełnia samobójstwo.Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 3.. Sługa Goplany, którego zadaniem było zatrzymać Kirkora, to A.. Ponadto zapraszamy na strone , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.. C. Mieszkiem III.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Podkreśl postacie fantastyczne:Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Postacie z Balladyny.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. quiz ten sprawdza czy znasz lekture pod tytulem,,Tajemniczy Ogod ''.Pytania testowe maja zaTest z lektury szkolnej Balladyna.. Zaznacz zdanie, ktore zawiera nieprawdziwa tresc: a) W dramacie wystepuje tekst glowny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie sa charakteryzowani przez ich dzialania, c) W dramacie o przebiegu zdarzen informuje narrator.Oct 5, 2021TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY "BALLADYNA" W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź..

Kim była wdowa?U gory znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypelniajac test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.

Ilość pytań: 19 Rozwiązywany: 558678 razy.. 1.Jak miały na imię siostry?. Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4. Podaj swoje imię:c) popełnić samobójstwo.. Ponieważ zabłądziła i nadeszła burza.. W jaki sposób Goplana ukarała Balladynę?. B. Siemiomysłem I. c) ginie rażony gromem.. a) była w całości z bursztynu b) była złota, z brylantem, rubinami i perłamiPytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Z Kirkorem Z Pustelnikiem Z Grabcem Z Chochlikiem 3.. Pustelnik został powieszony.. 4.Rozgrywkę wygrała Balladyna, ponieważ zabiła swoją siostrę Alinę.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.. 3.Balladyna - sprawdzian znajomosci lektury (12 wersji krotkiego testu ) Oprac.. Komponenty za darmo; Pomoc; Załóż konto; reklama,,Balladyna'' Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' Tagi dla tego testu: Balladyna Alina maliny morderstwo.. Ilość pytań: 6 Rozwiązywany: 3580 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Powiązane tematy.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Rozwiąż test Powiązane z testem z Balladyny"Balladyna" - Test z Lektury Test z lektury "Balladyna" (Juliusz Słowacki).. Test Lalka - Bolesław Prus 1.. Widget Rozpocznij test Podobne quizy Szkoła podstawowaRozwiaz test z Balladyny i sprawdz swoja znajomosc lektury.Juliusz Slowacki, "Balladyna" - test z lektury..

Nie było takiej postaci.Test wiedzy o lekturze ,,Balladyna" Patrycja223 3 lata temu 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 1 Skomentuj 5 Super!

Rozwiązanie.. d) o zbrodnie oskarżyć Fon Kostryna.. Balladyna - osoby.. Jak wyglądała legendarna korona Lecha?. 4) Kim była Balladyna na początku dramatu?Test: Balladyna | Test z Lektury Juliusz Słowacki Balladyna Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. stwierdzila, ze uciekla z jakims mlokosem 14.1) Kto napisał Balladynę?. a) Legendarnych b) W późnym średniowieczu c) W epoce romantyzmu d) Lata 90 XX w. Rozwiąż testJuliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Test składa się z 12 pytań.. a) Balladyna podczas rozmowy z Kostrynem b) Balladyna u Pustelnika c) matka Balladyny podczas uczty zamkowej d) matka Balladyny w chacie 19.. Zarzuca jej.Balladyna Poziom: trudny Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Z kim potajemnie spotykała się Balladyna?. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. a) Epika b) Liryka c) Dramat d) Synkretyzm 3) W jakich czasach rozgrywa się akcja utworu?. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839. b) zostaje wynagrodzony.. 6.Korona Lecha została zakopana przez Pustelnika w lesie.. Bohater szlachetny w "Balladynie": a) skazany jest na klęskę.. Ponieważ Balladyna wygnała ją w burzliwą noc z zamku.. a) Adam Mickiewicz b) Juliusz Słowacki c) Ignacy Krasicki d) William Szekspir 2) Jaki to gatunek literacki?.

"Balladyna" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (klucz), plik: -balladyna-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-klucz.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!

Kim był w przeszłości Pustelnik?. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.. Quizy » Literatura, Język Polski.1.Gopło.. Królem, ojcem Kirkora.. Łatwy test ze znajomości lektury Balladyna.. Jak nazywał się książę, o którego względy współzawodniczyły siostry - Alina i Balladyna?. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.. a) Epika b) Liryka c) Dramat d) Synkretyzm 3) W jakich czasach rozgrywa się akcja utworu?. Alicja Guziel 1.. Mężem Aliny Popielem III Ojcem Goplany Kim była właściwie Goplana?. Powiązane z tym testem.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Rodzeństwem Balladyny Rodzicami Balladyny Dlaczego starą wdowę oślepił piorun?. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Jakie imiona noszą zaufani pomocnicy nimfy Goplany?. Reklama Kim był pustelnik?. 4) Kim była Balladyna na początku dramatu?Mar 1, 2021Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.. Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1.Historia samotnego tułacza Skawińskiego chwyta za serca kolejne pokolenia czytelników.. Jak Balladyna potraktowała matkę podczas zamkowej uczty?. .1) Kto napisał Balladynę?. 2.Pustelnik był tak naprawdę Popielem III, ale jego brat Popiel IV odebrał mu władzę.. Zobacz, jak dobrze jest Ci znana!. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejBalladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę tragedię w pięciu aktach!. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Spolecznosc .. Balladyna dowiaduje sie takze, ze Kirkok zatrzymal sie u Pustelnika przed wyjazdem.Jej bezrefleksyjne oddanie corkom prowadzi do uksztaltowania negatywnych cech charakteru Balladyny.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Proponuje zatem, aby uczniowie nie notowali pytan, tylko od razu same odpowiedzi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt