Opisz asortyment wyrobów

Pobierz

Czynności organizacyjne.. Instruktaż wstępny.. 11.Opieranie składowanych materiałów lub wyrobów o płoty, słupy napowietrznych linii elektroenergetycznych, konstrukcje wsporcze sieci trakcyjnej lub ściany obiektu budowlanego, jest zabronione.. Jest to nawiązanie do kształtu przypominającego kapuścianą głowę.Brunatna skórka, wilgotny lepki miękisz( zbyt duży dodatek cukru, mąka niewłaściwej jakości) Skórka blada, z pęknięciami, kwaśny zapach, zdeformowanie( zbyt długa fermentacja) Asortyment wyrobów z ciasta drożdżowego: 2 Ciasto biszkoptowe Ciasto biszkoptowe jest lekkie, puszyste i elastyczne, a w czasie pieczenia znacznie zwiększa swoja objętość .W zależności od liczby sztuk wyrobu, wykonywanych jednorazowo w serii, rozróżnia się produkcję: małoseryjną (wykonuje się od 25 do 50, a czasami nawet 100 części i operacji;produkcje są niewielkie, czas obróbki wynosi do kilku godzin, a niektóre operacje mogą się nawet nie powtarzać cyklicznie)Płaska lub lekko zapadnięta f)rozczyn niedojrzały * silnie wzniesiona pow. 4.Asortyment wyrobów z ciasta drożdżowego: PIECZONE WYROBY SŁODKIE * ciasta drożdżowe-nie przekładane tzw.briosze * ciasta drożdżowe-przekładane masą serową,makową,orzechową,dżemem * ciasta drożdżowe-nadziewane jagodami,prażonymi jabłkami i innymi owocami - rogaliki,grzebienie,bułeczki,chałki - ciastka nasączone-ponczowe - babki drożdżowe - placki z kruszonką lub z owocami * strucle .Omów sposoby przechowywania wyrobów cukierniczych..

Omów asortyment wyrobów z ciasta kruchego.

Długość asortymentu to liczba wszystkich produktów oferowanych przez dane przedsiębiorstwo w całym jej asortymencie.Do tej grupy wyrobów ciastkarskich należą: babki, herbatniki różnego rodzaju ciasta i torty.. Jaki tłuszcz pozwala uzyskać najlepsze efekty smakowe ciasta kruchego?. Omów produkcję blatów biszkoptowych.. W marketingu charakteryzuje się on: szerokością asortymentu - liczbą wszystkich grup asortymentowych głębokością asortymentu - liczbą wyrobów w danej grupie wysokością asortymentu - średnią ceną grupy asortymentowej a także jego stabilnością czasową.. 5.Jakie zastosowanie w produkcji gastronomicznej mają wypieki z ciasta biszkoptowego?-koryguje odpowiedzi uczniów,-rozdaje kartki z określonym zadaniem domowym-Na podstawie surowców i ich proporcji podaj: a) rodzaj ciasta b .Oct 7, 2020Omów warunki przechowywania półproduktów i wyrobów ciastkarskich.. Wchodzenie i schodzenie ze stosu utworzonego ze składowanych materiałów lub wyrobów jest dopuszczalne wyłącznie przy użyciu drabiny lub schodni.1.. W zależności od użytych półproduktów biszkoptowych rozróżnia się ciastka korpusowe, przekładane- tortowe, stefanki, rolady itp.10.Sporządzanie podstawowego asortymentu deserów i wyrobów ciastkarskich Poradnik będzie Ci pomocny w zdobyciu niezbędnych umiejętności potrzebnych do sporządzania podstawowego asortymentu deserów i wyrobów ciastkarskich.asortyment towarów..

Wymień asortyment wyrobów z ciasta francuskiego.

Etymologia i inne znaczenia Zobacz hasło asortyment w Wikisłowniku1.Charakterystyka ciast kruchych-ciasta,które odznaczają się bardzo dużą kruchością,która zależy od zawartości tłuszczu.Zawartość tłuszczu w ciastach kruchych wynosi od 50-100% są to ciasta wysoko tłuszczowe.. Schemat produkcji ciasta drożdżowego metodą jednofazową.. 2.Surowce podstawowe do produkcji ciast kruchych.. Omów źródła zagrożeń mikrobiologicznych w produkcji cukierniczej.. 3.Scharakteryzuj wypieki z ciasta biszkoptowego.. Asortyment szeroki to zestaw produktów zawierający znaczną liczbę grup asortymentowych (typów produktów obejmujących produkty o podobnej zdolności zaspokajania danej potrzeby, które są przeznaczone dla jednego segmentu rynku).. Składowanie i transport.. Jaka jest różnica pomiędzy ciastem francuskim i półfrancuskim?. Wymień asortyment ciast deserowych z ciasta parzonego; nadziewanie i wykańczanie.Asortyment wyrobów z ciast kruchych i półkruchych Wyroby z ciasta kruchego i półkruchego obejmują wypieki słodkie i słone, duŜe i drobne, popularne i wykwintne.. CIASTA BISZKOPTOWE Wyroby z ciasta biszkoptowego sq lekkie, puszyste, porowate i elastyczne.. Formowanie wyrobów zwłaszcza drobnych jest pracochłonne i zasadniczo odbywa się ręcznie.Asortyment jest to zestaw wyrobów oferowanych nabywcy przez danego producenta..

4.Wymień asortyment wypieków z ciasta biszkoptowego.

Uzasadni, dlaczego ciasto francuskie ma strukturę listkowatą 7.. Asortyment potraw gotowanych i duszonych z ryb [opracowanie własne].. Wymieñ i scharakteryzuj odmiany ciasta kruchego.. Opisz proces produkcji diablotek.. Schemat produkcji ciasta drożdżowego metodą dwufazową.Asortyment wyrobów z betonu komórkowego produkowanego przez Prefabet Osława Dąbrowa SA.. Omów skfadniki i techniki wykonania ciasta kruchego.. Ciasto francuskie powinno być wypiekane w temperaturze 220-240 stopni.4.. Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów międzyludzkich - nauczyciel .. lin, dorsz, śledź, węgorz, sielawa, makrela).. Ciasto francuskie Ciasto półfrancuskie 8.. Ciastka biszkoptowe stanowią najliczniejszą grupę ciastek.. Co to jest proces technologiczny?. Ornów czynniki wptywajqce na jakošé ciasta kruchego.. Omów proces produkcji ciasta kruchego.. Omów najczęściej występujące wady pączków oraz podaj przyczyny ich powstawania.. Fermentację ciast drożdżowych prowadzi się jedną z 3 metod: a) jednofazową - bezpośrednia - jednokrotna fermentacja b) dwufazową - pośrednia - dwukrotna fermentacja c) dwufazowa z zaparzaniem.. Przedsiębiorstwo może oferować jeden lub kilka rodzajów produktów (wąski asortyment) lub cały wachlarz produktów (szeroki asortyment), może również oferować jeden (płytki asortyment) lub szereg odmian danego produktu (głęboki asortyment).Ciasto poddaje się leżakowaniu około 40 minut, następnie się wałkuje i sporządza określone wyroby..

10. Podaj przykłady wyrobów z ciasta kruchego.

Omów wyrób przetworów owocowych i galaretek.. Beton komórkowy produkowany przez Prefabet Osława Dąbrowa SA składowany jest na drewnianych paletach i zabezpieczony folią z firmowym nadrukiem.Omów asortyment wyrobów deserowych z ciasta parzonego, uwzględniając sposób nadziewania i wykończania.. a)mąka pszenna b)tłuszcz 50-100% c)jaja (same żółtka lub żółtka ugotowane ale przetarte przez sito) d)cukier puder 3.Organizacja pracy podczas sporządzania ciast kruchych: a)proces produkcji ciast kruchych odbywa .Od nazwy pâte à choux oznaczającej ciasto parzone powstało określenie dla gotowych wyrobów takich jak ptysie czy profiterolki: petit-chou, co oznacza dosłownie "kapustkę".. Omów proces technologiczny produkcji pączków.. z 2014 r. poz. 883, z 2015 r. poz. 1165 oraz z 2016 r. poz. 542).. Otrzymywane z napowie-Ustawa z 16 kwietnia 2004 r o wyrobach budowlanych (Dz.U.. • Składniki i technika sporządzania ciasta ziemniaczanego - nauczyciel dzieli uczniów na 4 grupy każdej z grup rozdaje samoprzylepne kartki z wypisanymi składnikami (różnymi), brystol z narysowanymi kwadratami wielkości kartek .Dostawa wyrobów medycznych, których szczegółowy opis,asortyment i szacunkowe ilości zawiera Formularz asortymentowo-cenowy stanowiący Załąc.. Identyfikator #: Podgląd: Oferta przeglądana 12 razy: Więcej informacjiAsortyment potraw z mięsnej masy mielonej: Gotowanych - pulpety(okrągłe) 2) Duszonych - klopsiki (owalne), zrazy(wałek) .. (wałek) , pieczeń rzymska ( kształt rolady) Smażenie wyrobów z masy mielonej nie różni się od smażenia wyrobów w mięsa bitego typu schabowy.. Najpierw szybko rumienimy, a później dosmażamy na wolnym .Opisać tak/nie Wyrób medyczny jednorazowy tak Pakowany indywidualnie (na opakowaniu naklejka do dokumentacji medycznej) tak Sterylny tak Długość drenu 10 cm tak Średnica drenu 0,8 mm tak Długośś igły punkcyjnej 80 mm tak Wymagania zamawiającego do poz. 6 i 7 Warunek graniczny Opisać tak/nie Wyrób medyczny jednorazowy tak Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno .Temat: Produkcja ciasta ziemniaczanego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt