Podaj 3 różnice w budowie skorupy kontynentalnej i oceanicznej

Pobierz

46 Wymień procesy przyczyniające się do powstawania skał.Podaj 3 różnice w budowie i czynnościach życiowych komórek roślinnych a zwierzęcych.. Polecenie 2: Na podstawie schematu (podręcznik str. 185) podaj różnice w budowie skorupy kontynentalnej i oceanicznej.. Jakie trzy podstawowe części wyróżniamy w budowie wewnętrznej Ziemi?. Czy pole trójkąta się zmieniło, a jeśli tak, to o ile procent.. kilka różnic: 1.. • Skorupa oceaniczna jest cięższa i gęstsza (2,9 g / cm3) niż kontynentalna (2,7 g / cm3).. Skorupa oceaniczna jest gęstsza niż .Generalnie jednak podział skorupy ziemskiej na kontynentalną i oceaniczną odpowiada specyficznym cechom budowy lądów i oceanów.. Pytania .. Question from @Nastkaaa25 - Liceum/Technikum - Biologia .. Pięcioosobowa rodzina w tym troje dzieci jedli pizzę.. Plastyczna część litosfery Plastyczna część1.. Zwróć uwagę na warstwy skał oraz miżaszość skorupy.. Reforma 2019, Podręcznik.. Zadanie.. Skorupa oceaniczna jest wielokrotnie cieńsza, może mieć zaledwie 6-12 km.. Zadanie i tabelka w załączniku.. Informacja na rysunkuZ tego względu wyróżnia się trzy typy skorupy ziemskiej: skorupę kontynentalną, skorupę oceaniczną i skorupę suboceaniczną (subkontynentalną).. Zadanie.. • Skorupa kontynentalna składa się z lądów, podczas gdy skorupa oceaniczna to dno oceanów.RE: skorupa kontynentalna a skorupa oceaniczna..

3.43 Wskaż różnice w budowie skorupy ziemskiej oceanicznej i kontynentalnej.

(litosfera, hydrosfera, atmosfera, biosfera i ich powstawanie) oraz budowa wnętrza Ziemi (własności i skład chemiczny litosfery, płaszcza i jądra, konwekcja, izostazja, nieciągłości (powierzchnia Moho), Krzywa hipsograficzna i różnice w budowie skorupy kontynentalnej i oceanicznej); Sejsmiczność, rodzaje i propagacja fal,(litosfera, hydrosfera, atmosfera, biosfera i ich powstawanie) oraz budowa wnętrza Ziemi (własności i skład chemiczny litosfery, płaszcza i jądra, konwekcja, izostazja, nieciągłości (powierzchnia Moho), Krzywa hipsograficzna i różnice w budowie skorupy kontynentalnej i oceanicznej); Sejsmiczność, rodzaje i propagacja fal,Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Podaj , jakie są podobieństwa o różnice dostrzegasz w budowie komórki pantofelka i komórki zwierzęcej ?.

Różnice w budowie między skorupą oceaniczną a kontynentalną:1.

Zadanie.. Zakres podstawowy.. 44 Co to jest stopień geotermiczny?. Skorupa kontynentalna jest znacznie Odpowiedź na zadanie z Geografia 1.. Polecenie 4.. Z czego składa się litosfera?. Skorupa oceaniczna zbudowana jest z bazaltów i zgromadzonych na nich osadów, zaś skorupa kontynentalna zbudowana jest z bazaltów, granitów oraz ze zgromadzonych osadów.. W trójkącie równoramiennym długość podstawy zwiększono o 20% a długość wysokości zmniejszono o 20%.. Na narysowanym wcześniej okręgu zaznacz kolorem jedną czwartą okręgu.. W jakim regionie Polski jego wartośc jest największa i dlaczego?. • Skorupa oceaniczna to głównie bazalt, podczas gdy kontynentalna to głównie granit.. Zwróć uwagę na warstwy skał oraz miżaszość skorupy.. Ma zwykle 3-warstwową budowę, a jej gęstość wzrasta ku dołowi i wynosi od 2,5 do 2,9-3,3 g/cm3.podstawowe cechy skorupy kontynentalnej to jej lekkość (średnio 2,7 g/cm³), grubość (średnio 40 km) oraz wiek (do 4 miliardów lat) w porównaniu do skorupy oceanicznej, która ma przeciętnie 7 km grubości, gęstość 3 g/cm³, a jej najstarsze znane fragmenty mają nie więcej niż 200 milionów lat.. Zapisz wszystkie obliczenia.Skorupa kontynentalna jest stara, często ma bardzo złożona budowę geologiczną, zaburzoną w trakcie licznych dawnych faz górotwórczych..

Budowa skorupy ziemskiej.

Przedmiot.. Oblicz jej długość.. 45 Wymień 3 formy akumulacji lodowcowej i scharakeryzuj jedną z nich.. Polecenie1.. Wybierz prawidłową odpowiedź : I.Astenosfera to : Najbardziej zewnętrzna część płaszcza górnego Ziemi .. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Co stanowi dolną granicę skorupy ziemskiej?. Szkoła - zapytaj eksperta (1196) Szkoła - zapytaj eksperta (1196)Plik podaj zasadnicze różnice w budowie cząsteczki skrobi i celulozy.pdf na koncie użytkownika natashavwood • Data dodania: 21 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik 8 profil skorupy oceanicznej i kontynentalnej.JPG na koncie użytkownika logster • folder pytania egzamin • Data dodania: 14 lis 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Podaj różnice w budowie ciała kobiety i mężczyzny , uzupełniając tabelę.. Poglądy na temat wiekowego stosunku skorupy kontynentalnej do skorupy oceanicznej są zróżnicowane.. Wybierz książkę.. • Skorupa oceaniczna jest stosunkowo młodsza niż kontynentalna..

Różnice w budowie między skorupą ...Oblicz długość zaznaczonej części.

Question from @Zuzialapka40 - Szkoła podstawowa - Przyroda.. Rodzice swoją pizze pokroili na 6 kaw.. Skorupa kontynentalna Skorupa oceaniczna Grubość skorupy Gęstość skał Rodzaj skał 6 .. Skorupa kontynentalna, typ skorupy ziemskiej występujący na obszarach zajmowanych przez bloki kontynentalne.Wskaż różnice w budowie skorupy ziemskiej pod kontynentami i oceanami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt