Opowiedz o jednej z przygód stasia i nel

Pobierz

Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie przed dzikimi zwierzętami.. W PUSTYNI I W PUSZCZY HENRYK SIENKIEWICZ Dam naj.. Question from @Anusia20033 - Szkoła podstawowa - Polskinapisz plan wydarzen jednej przygody stasia i nel "w pustyni i w puszczy" +0 pkt.. Wyjście z niego było zawalone ogromnym głazem.Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt '' W pustyni i w puszczy ''.. Staś chciał zastrzelić słonia i skrócić jego cierpienia.Porwanie Stasia i Nel nie jest przypadkowe.. - Odparł ranny czternastolatek.. Dzieci oraz ich przyjaciele Kali i Mea nie wiedzieli, co powinni zrobić w tej sytuacji.. Question from @supertemari - Szkoła podstawowa - Polski.. Przez całą drogę zachowywał zimną krew.. Saba biegał poszczekując na małpy.Odpowiedz Odpowiedzi: 2 0 about 12 years ago Staś i Nel to główni bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza pt.,,W pustyni i w puszczy''.. Gebhr chciał przenocować.. Europejskie dzieci miały zostać wymienione na muzułmańską rodzinę.. Po obiedzie całe towarzystwo wyszło przed namioty.. Pewnego dnia karawana,w której podróżowali przemieszczała się przez wąwóz.Do Stasia podbiegła Nel i próbowała mu pomóc.. Był to Saba, którego Nel dostała od ojca, a Staś sztucer.Razem ze Stasiem i Nel podróżujesz po Afryce.. Pewnego dnia podczas swojej tułaczki Staś, Nel i towarzyszący im Murzyni zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie, bo wyjście z niego zawalił potężny głaz..

Przeżyli oni wiele przygód.

Jedną z nich była przygoda ze słoniem Kingiem.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie przed dzikimi zwierzętami.. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Staś chciał zastrzelić słonia i skrócić jego cierpienia.Staś był chłopcem odważnym i opiekuńczym, więc gdy zapadł zmrok od razu wyruszył w drogę.. - Powiedziała i przytuliła się do niego.Charakterystyka Stasia i Nel z ,, W pustyni i w puszczy " 2011-03-07 14:37:53; Przedmiot kojarzący się z jakąś przygodą stasia i nel "w pustyni i w puszczy " 2011-04-11 16:29:24; jakie przygody stasia i nel pamietasz w pustyni i puszczy?. Odpowiedz.. Kali początkowo zaproponował, aby słonia nazwanego Kingiem zabić i zjeść, bo to jeden z jego przysmaków.Jedną z nich była przygoda ze słoniem Kingiem.. Z tego cytatu jednoznacznie więc wynika, że przygoda Stasia i Nel odbyła się w ciągu jednego roku 1885 i trwała nieco ponad sześć - no, może siedem miesięcy.. Bał się niezmiernie idąc przez wysokie trawy w całkowitej ciemności, lecz cały czas myślał tylko o tym, aby pomóc tak bliskiej dla niego osobie - Nel.. Kierował się on w stronę ogniska.Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt '' W pustyni i w puszczy ''..

Wyjaśnij, jak zakończyła się każda z tych przygód.

O to jedna z nich : Była godzina piąta po południu.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca,.. poleca 82 % Język polski Najciekawsza przygoda bohaterów W pustyni i w puszczyStaś i Nel podczas swojej niezwykłej podróży mieli wiele przygód, które były niezmiernie ciekawymi i niejednokrotnie zapierającymi dech w piersiach.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smaina.. Kali z Meą nazrywali melonów z drzewa chlebowego, nazbierali liści i trawy.. Jednakże najciekawszą z nich była ta, która udowodniła jak dzielnym podróżnikiem był młody Staś Tarkowski.. Pewnego dnia podczas swojej tułaczki Staś, Nel i towarzyszący im Murzyni Mea i Kali zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie, bo wyjście z niego zawalone było potężnym głazem.Staś był chłopcem odważnym i opiekuńczym, więc gdy zapadł zmrok od razu wyruszył w drogę.. Bał się niezmiernie idąc przez wysokie trawy w całkowitej ciemności, lecz cały czas myślał tylko o tym, aby pomóc tak bliskiej dla niego osobie - Nel.. Wypisz te liczby w kolejności rosnącej.Proszę o pomoc.. Jedną z nich była przygoda ze słoniem Kingiem.Słoń zjadł wszystko, co nadawało się do zjedzenia: korę z drzew, liście, pnącza, trawę.. ( ,, w pustyni i w puszczy .. O to jedna z nich : Była godzina piąta po południu.. Przeżyli oni wiele przygód..

2009-10-28 17:28:22; w imieniu Stasia opisz jedną z przygód Stasia i Nel.

Odbyliśmy długą wędrówkę w poszukiwaniu miejsca, gdzie moglibyśmy przeczekać porę deszczową.. Zaplanowane zostało przez Fatmy, żonę Smaila, który przyłączył się do zbuntowanego Mahdiego.. Wreszcie Staś znalazł coś, co idealnie się nadaje.Konto usunięte Uwolnienie słonia .. W tym czasie pokonali trasę ponad 4000 km ( linii prostej od Port-Saidu do Mombasy .Jedną z nich była przygoda ze słoniem Kingiem.Pewnego dnia podczas swojej tułaczki Staś i Nel z towarzyszącą im Murzyni zauważyli słonia który był uwieziony w dużym wąwozie bo wyjście z niego zawalił potężny głaz.. Napisz o swoich marzeniach,uzywając zdań złożonych.Daje najOpisz jedną z przygód Stasia i Nel np. o chorobie Nel in progress 0 polski Vivian 8 months 2021-09-25T04:22:49+00:00 2021-09-25T04:22:49+00:00 1 Answers 0 views 0Jan 22, 2021Nov 27, 2021Opisz dwie sytuacje, w których Staś i Nel spotkali lwa.. - Nie zostawię cię Stasiu.. Była godzina piąta po południu.. Po upływie kilku dni trafili na przestrzeń spalonego stepu, gdzie wiatr rozniósł pożar na wszystkie strony.. Kobieta wraz z dziećmi usiłowała dołączyć do męża w Sudanie, jednak władze Egiptu nie zgadzały się na to.. Ale Nel zaczęła płakać i prosić aby tego nie robił, Staś ustąpił swojej towarzyszce.Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki..

Podczas swej długiej wędrówki dzieci miały bardzo wiele przygód.

Nel rozpłakała się i uprosiła chłopca, aby tego nie robił.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.. Gebhr chciał przenocować.. Staś chciał go zastrzelić, aby zakończyć jego męczarnie.. W zakończeniu jest więc rok 1895.. Pewnego dnia podczas swojej tułaczki Staś, Nel i towarzyszący im Murzyni zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie, bo wyjście z niego zawalił potężny głaz.. Gebhr chciał przenocować.. Napotkanie na drodze uwięzionego między skałami słonia było jedną z najciekawszych przygód, jakie spotkały Stasia i Nel.. Saba biegał poszczekując na małpy.Staś i Nel opowiadali o znajomości jakie zawarli w czasie drogi z dwoma oficerami, co szczególnie zainteresowało pana Rawilsona.. Nel znad krawędzi .1 79% 99 głosów Moim zdaniem najciekawszą przygodą Stasia i Neli w powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy" była historia zdobycia chininy dla Nel.. Przez całą drogę zachowywał zimną krew.. Kierował się on w stronę ogniska.Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Porwania dokonał Chamis.Feb 1, 2022W książce pt. "w pustyni i w puszczy" staś i nel mieli wiele przygód.Jedna z nich wywarła na mnie największe wrażenie, więc opowiem o niej.. REKLAMA Po uwolnieniu z rąk Beduinów Isy, dzieci wraz z Kalim i Meą zdecydowali się dojść do oceanu.. 0. about 8 years ago "Znalezienie słonia" 1.Długa wędrówka dzieci z Meą i Kalim, 2.Zauważenie słonia uwięzionego w wielkim wąwozie, 3.Staś chce zabić słonia, 4.Nel prosi chłopca żeby tego nie robił, 5.Zaprzyjaźnienie się ze .. Staś chciał zastrzelić słonia .. Podczas drogi natrafili na czas dżdżystej pory.Staś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. - Nel.. ty schowaj się gdzieś, dla mnie już nie ma ratunku.. Poległem, ale ty masz jeszcze szansę na ucieczkę.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.Staś kończył lat czternaście, Nel miała ich osiem.. Podczas swej długiej wędrówki dzieci miały bardzo wiele przygód.. Jedną z nich była przygoda ze słoniem Kingiem.. W tej sytuacji Staś wykazał niezwykły hart duch..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt