Opis zdjęcia po angielsku matura

Pobierz

a square face - kwadratowa twarz.. 5 kwietnia 2013.. Każdy obrazek został opatrzony ciekawym słownictwem , które możesz z powodzeniem wykorzystać na maturze .Przy opisywaniu zdjęcia po angielsku na maturze musisz na pewno znać: Present Continuous - wszystko, co dzieje się na zdjęciu należy wyrazić w czasie Present Continuous.. Dzięki poniższemu artykułowi, nauczysz się podstawowych zwrotów, które przydają się w zadaniu opis obrazków, zapoznasz się z przykładowymi opisami, a także odsłuchasz lektora.Opisywanie obrazka po angielsku jest umiejętnością niezwykle praktyczną - dlatego też zadania z opisem obrazka pojawiają się na różnego rodzaju sprawdzianach, testach, a także na samej maturze z języka angielskiego.. Gdzie się znajduję?. Pytania widzi tylko egzaminator.. W zdaniu tym najważniejsze jest odpowiedzieć na 3 podstawowe pytania.. Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot.. Skorzystaj z tego czasu!In the picture there is/are - na obrazku znajduje się/znajdują się In this picture I can see - na obrazku widzę This picture shows - ten obrazek przedstawia The picture makes - zdjęcie sprawia, że The photo was taken in - zdjęcie zostało zrobione w In the first/second picture… - na pierwszym/drugim obrazku…, Both pictures show - oba obrazki przedstawiająEgzamin maturalny z języka angielskiego Wersja dla zdającego Zadanie 3 5 minut Popatrz na Zdjęcie 1 i Zdjęcie 2..

wg Eroki2021Opis obrazka po angielsku: szkoła angielski B1.

Język niemiecki to najczęściej drugi język obcy w szkołach.. Kto jest?. W opisie obrazka istotne są 3 elementy: kto/co jest na zdjęciu, gdzie się znajduje, co robi.. Opis obrazka - przykład 1 Opis obrazka - przykład 2Opisy z pewnością przydadzą się na maturze.. Co za tym idzie każdy maturzysta powinien mieć to zadanie opanowane do perfekcji.. Matura ustna - rozmowa wstępna Jak szybko opanować Phrasal Verbs?. - Do opisania tego, co ktoś robi na zdjęciu, używamy czasu Present Continuous.. Uczą się go przede wszystkim dzieci i dorośli, by móc porozumiewać się z Niemcami, a może nawet któregoś dnia wyjechać do Niemiec, np. w poszukiwaniu pracy.. Zadanie opisu obrazka trwa około 4 minut.Zachęcamy Cię również do zapoznania się z sekcją Angielski w Obiektywie lub odwiedź naszą stronę na Instagram, gdzie znajdziesz drogi maturzysto interesujące fotografie naszego autorstwa.. Matura ustna z angielskiego - 50 przydatnych zwrotów.. Opis obrazka.. Wyjątkiem są,.. Zwróć uwagę na to że w zdaniu używa się "in" a nie "on", jak tłumaczyłoby się z polskiego "na obrazku", co jest najczęściej popełnianym błędem wśród maturzystów.. Ten rodzaj ćwiczenia językowego na mówienie często pojawia się w życiu codziennym, jak również stanowi jedno z najbardziej typowych ćwiczeń egzaminacyjnych, w tym także maturalnych.Matura ustna z angielskiego - Opis obrazka Przed nami druga część matury ustnej, jest nią opis obrazka..

Opisywanie zdjęć po angielsku to dla wielu uczniów nie lada wyzwanie.

Poprzez opis obrazka w języku angielskim nie tylko pokazujemy, iż znamy język i potrafimy go użyć w celu szczegółowego opisania tego, co widnieje na przedstawionym obrazku, lecz także potwierdzamy, że umiemy myśleć analitycznie i spokojnie planować naszą .Opis obrazka po angielsku jest jednym z zadań rozwijających umiejętność tworzenia spójnej i logicznej wypowiedzi ustnej, które może dotyczyć zarówno ilustracji, jak i zdjęcia.. a round face - okrągła twarz.. 23 sierpnia 2012 - 5 min czytania.. Inne elementy, którymi można urozmaicić opis, to np.: Wiek.Matura ustna z języka angielskiego Materiał stymulujący.. a long face - podłużna twarz.. No i jak nietrudno się domyślić, Waszym zadaniem jest… opis obrazka:P A konkretnie, wskazanie kto robi co i w jakich okolicznościach (i/lub gdzie).. Szczegółowy opis całej części ustnej znajdziecie w poprzednim wpisie dotyczącym rozgrzewek i odgrywania ról.. Matura ustna - opis obrazka angielski B1.. a thin face - szczupła twarz.. a heart-shaped face - twarz w kształcie serca.. Administracja serwisu.. Opis obrazka nie jest niczym trudnym.. Matura ustna z angielskiego - Materiał stymulujący Zadanie 3: Wypowiedź na podstawie materiału stymulującego i odpowiedź na 2 pytania Pamiętaj: Masz 5 minut na realizację tego zadania, w tym około minuty na zapoznanie się z treścią i przygotowanie..

Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.

Baza testów.Opis obrazka i 3 pytania Zacznijmy od samego początku.. • Wybierz zdjęcie, które przedstawia formę egzaminu, jaka Ci bardziej odpowiada.Opis obrazka po niemiecku - potrzebne słownictwo już na Fiszkotece!. Dziś skupimy się już tylko na opisie obrazka.. Opis może dotyczyć osoby, miejsca, przedmiotu lub zdarzenia.. Pamiętajmy, by się nim nie stresować - jest to zadanie o tyle przyjemne, iż wszystko, o czym powinniśmy powiedzieć, widnieje tuż przed naszymi oczami.. Zebraliśmy 50 zwrotów z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.. On siedzi na balkonie.. W tym zadaniu po usłyszeniu polecenia: "Please, describe the picture".. opisu obrazka również nam się przyda ponieważ nauczymy się dzięki niej .W języku angielskim spotykamy się z dużą liczbą różnych opisów po angielsku.. Zdający opisuje ilustrację przedstawioną w wylosowanym przez siebie zestawie i odpowiada na trzy pytania związane z tematyką zdjęcia.. Zapisz się na bezpłatny 4-dniowy minikurs.. Zapytacie: to wszystko?Opis obrazka jest jednym z najważniejszych zadań maturalnych podczas ustnej matury z j. angielskiego ..

Opis obrazka po angielsku to jedno z zadań pojawiających się na maturze ustnej z języka angielskiego.

a triangular face - trójkątna twarz.. 3.Opis obrazka po angielsku: obrazek 1. a wide face - szeroka twarz.Liczba wyników dla zapytania 'opis obrazka po angielsku': 10000+ Nazwij zwierzę po angielsku Koło fortuny.. Masz do wyboru dwie formy egzaminu.. Często zadawane są one w szkole jako praca domowa, zdarzają się jako część długiej formy wypowiedzi po angielsku na maturze, a także zwyczajnie przydają się w życiu, oraz rozmowie z obcokrajowcami.Opis osoby po angielsku: kształt twarzy.. Na zdjęciu widzę chłopaka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt